تعداد بازدید : 0 نفر   تاریخ انتشار : 29 اسفند 1395   نسخه چاپی   ارسال به دوستان   بازنشر

مردم بندردیّر در حالی سال 95 را سپری می کنند که در آخرین روز این سال وقوع طوفان و طغیان سونامی گونه ی خلیج فارس باعث از بین رفتن صدها شناوردریایی، دهها کیلومتر آسفالت در معابرشهری و از بین رفتن صد در صدی مهمترین و پرترافیک ترین تفرجگاه مردم یعنی ساحل ماسه ای بندردیّر شده است/فرماندار دیّر : خسارتها متعدد و نیروهای امداد رسانی مشغول خدمات رسانی اند.

مردم بندردیّر در حالی سال 95 را سپری می کنند که در آخرین روز این سال وقوع طوفان و طغیان سونامی گونه ی خلیج فارس باعث از بین رفتن صدها شناوردریایی، دهها کیلومتر آسفالت در معابرشهری و از بین رفتن صد در صدی مهمترین و پرترافیک ترین تفرجگاه مردم یعنی ساحل ماسه ای بندردیّر شده است.

  • فرماندار و امام جمعه دیّر از لحظه وقوع حادثه در نقاط حادثه دیده حضور یافته اند و در کنار نیروهای امداد ونجاتی حضور دارند.
  • عابدی رییس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر):آبگرفتگی امروز سواحل بندر دیر و ایجاد خسارت به قایق های صیادی، پس از بررسی های اولیه انجام شده توسط متخصصین پژوهشگاه، سونامی نبوده؛ بلکه امواج بزرگ ناشی از باد است که سیش (seche) گفته می شود.
    ین پدیده با وزش شدید و ناگهانی باد عمود بر ساحل ایجاد و با قطع ناگهانی باد، نوسانات عمودی سطح آب و امواج سهمگین ایجاد می شود.
    این پدیده در برخی از دریاهای جهان از جمله دریای بالتیک و آدریاتیک نیز رخ می دهد و موجب افزایش تراز سطح آب تا ۳ متر می گردد.

فرماندار دیّر : خسارتها متعدد و نیروهای امداد رسانی مشغول خدمات رسانی اند.

فرماندار دیر روز یکشنبه با تایید این خبر در گفت وگو با ایرنا گفت: بر اثر طغیان آب دریا و ایجاد سونامی در کنار دریا هفت نفر از مسافران نوروزی که در ساحل اسکان داشتند مصدوم و راهی بیمارستان کنگان شدند.
حمزه اعتماد افزود:همچنین بر اثر این حادثه شماری خودرو واژگون شده و تمام آلاچیق های پارک ساحلی و شماری از درختان سطح شهر تخریب و قایق های صیادی نیز به زیر آب رفته اند.
فرمانداردیر بااشاره به اینکه این حادثه هنوز تلفات جانی نداشته است یادآورشد:تمام عوامل ستاد بحران در شهرستان دیر در آماده باش کامل قراردارند.

width=656

width=502

width=601

width=551

width=666

width=620

width=618

width=659

آخرین اخبار استان