صفحه اصلي > اخبار دیّر نیوز / خبر > آغاز به کار تحصیلی سال جدیدحوزه علمیه مهدی موعود(عج) بندر دیّر

آغاز به کار تحصیلی سال جدیدحوزه علمیه مهدی موعود(عج) بندر دیّر


24 شهریور 1393. نويسنده: .

امام جمعه دیرگفت: حوزه های علمیه چشم بیدار فرهنگی جامعه هستند و نقش موثری در حرکت جامعه به سوی رشد، بالندگی و تعالی دارندحجت السلام سید علی حسینی در مراسم شروع سال تحصیلی مدرسه علمیه حضرت مهدی (عج) موعود شهرستان دیرافزود: یکی از اصلیترین وظیفه طلاب و روحانیون ایجادزمینه برای گسترش و توسعه تعلیم و تربیت اسلامی و دینی است.
وی خاطر نشان کرد: مبلغین از بدو ورود به حوزه های علمیه رسالت خطیری بر عهده داشته و نقش و جایگاه مهم و اساسی را در ترویج و تعمیق باورهای دینی دارند.
حجت الاسلام حسینی گفت: حوزه های علمیه چشم بیدار فرهنگی جامعه هستند و نقش موثری در حرکت جامعه به سوی رشد، بالندگی و تعالی دارند.
وی تصریح کرد: علما و روحانیون افسران فرهنگی جامعه بوده و حوزه های علمیه در طول تاریخ علمای بزرگی را تربیت و تحویل جامعه اسلامی کشورمان داده اند.
امام جمعه دیربیان کرد: برنامه خوب و اندیشهمحور و پذیرش منطقی میتواند منجر به یک اتفاقی در عرصه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف شود
وی اضافه کرد: والدین با رعایت مصادیق اخلاقی می‎توانند در تربیت صحیح فرزندان بهتر عمل کنند که متاسفانه امروز با ورود ماهواره به فضای خانواده‎ها شاهد ترویج بی‎حیایی و بی‎عفتی در جامعه هستیم.
امام جمغه دیر با عنوان اینکه در نگاه مردم روحانیت از تقدس زیادی برخوردار است، گفت: طلاب حوزه های علمیه باید علاوه بر آمادگی برای پاسخگویی به سئولات مردم زمینه سلامت اجتماعی و روانی را برای آحاد جامعه و الگو دهی فراهم کنند.
مدیر حوزه علمیه حضرت مهدی(عج) موعودشهرستان دیرگفت: حوزه های علمیه میراث جاودان مکتب اهل بیت(ع) است و همواره مظهر علم، عرفان،اخلاق،سیاست و مجاهدت بوده و خواهند بود.
حجت السلام ابراهیم بحرانی افزود: رسالت حوزه های علمیه در شرایط امروزه جهان سنگین و تأثیرگذار است.
وی گفت:حوزه علمیه مهدی موعود سومین سال تاسیس خود را با حضور ۴۳ نفرازجوانان و طلاب مستعد و با نشاط امروز آغاز می کند.
مدیر حوزه علمیه دیر خواستار تلاش و برنامهریزی منسجم و علمی برای رشد و بالندگی روز افزون حوزه شد و تأکید کرد: بیتردید نیازهای مهم جهان اسلام در روزگار ما و فرصتهای موجود برای گسترش معنویت در سطح کشور، ضرورت تحصیل و تدریس جدیتر در حوزهها را افزایش میدهد.


بازگشت