صفحه اصلي > خبر / اسلاید خبری > 22ماه در بودن در کنار مردم دیّر برایم لذت بخش است

22ماه در بودن در کنار مردم دیّر برایم لذت بخش است


1 شهریور 1396. نويسنده: .
به نام خدا
سلام و درودي به ادب ومهر خدمت شهروندان عزيز ديري
اول شهريور ماه بعد از ٢٢ ماه و سپري نمودن روزهاي خوب و خاطره انگيز ، ماموريت اينجانب در شهر نجيب شما به پايان رسيد ،برخود لازم ديدم به پاس همه همكاري ها و سعه صدر شما تشكر وقدر داني و طلب حلاليت نمايم .
من اوايل ابان ١٣٩٤ كارم را درشهر شما بعنوان شهردار شروع نمودم و در اين ٢٢ ماه انديشه اي غير از عمران وابادي و توسعه خدمات شهري نداشتم .
بر خود لازم می دانم در پايان كار، خلاصه اي از روند امور را خدمت مردم شريف بصورت فشرده گزارش نمايم :
 ١-،نوسازي و الكترونيك كردن خدمات شهري با نصب نرم افزارهاي مرتبط و پرهيز از كار دستي ،ساختار سازي و شفاف نمودن عملكرد واحد هاي مختلف شهرداري و همزمان بهبود فضاي اداري و محوطه سازي شهرداري عليرغم تنگناهاي مالي که در ماههاي اغازين در دستور كارقرار گرفت .

:٢ - بهبود عبور و مرور و اصلاحات هندسي ،اصلاح كوچه و معابر شهر، ساحل سازي ، احداث خیابان های جدید و ساماندهي بازار ماهي، ميوه و تره بار ، ...طی ماههای بعد در دستور كار قرار گرفت و در بخش اقدامات مؤثر و مفيدي انجام شد كه تكميل رينگ دور شهر ( بلوار معلم از يكسو وتكميل بلوار خليج فارس در ساحل ) در يكسال اول خدمت ميسر گشت .
:٣ - همزمان طراحي پارك ساحلي ، ميدان ورودي غربي ، چهارراههاي خيابان مركزي شهر و پارك كوهستان انجام شد .

٤-در اختيار گرفتن سوله شيلات به منظور احداث بازار روز شهرداري اقدام ديگري بود كه شهر را تا سالها از اين حيث بي نياز مي سازد .

:٥ - نوسازي و بازسازي اتش نشاني نيز در يكسال اول خدمت انجام شد . خريد ماشين الات جديد ، افزايش پرسنل اتش نشاني ، خريد تجهيزات جديد وبه روز ، تملك أراضي و پيش بيني اعتبار براي ايستگاه دوم و نیز تبديل واحد اتش نشاني به سازمان اتش نشاني ... از ان جمله بود .

::٦ -در اين مدت ٢٢ ماه سعي نموديم مشكلات اساسي و پايه اي شهر را شناسايي و حل نماييم . متاسفانه حجم كارهاي زمين مانده در شهر اینقدر زياد است كه اراده اي قوي و عزمي جزم بدور از حاشيه ها نياز است تا بر انها فايق آید .
كوچه هاي خاكي شهر بعنوان مهمترين معضل شهر ، هميشه برايم ازار دهنده بود و احساس درد و شرمندگي كه در هر تفاضاي شهروندي بسويم مي امد ، زجر آور بود . لذا بسيار سعي نموديم در مدت زمان كوتاهي اين حجم عقب ماندگي را جبران نماييم پس كارگاههاي متعددي از توليد سنگ جدول ، را هم در شهرستان و هم خارج ازشهرستان بكار گرفتيم و همزمان در نقاط مختلف شهر ، ساماندهي معابر را دنبال نموديم .
منابع محدود مالي و صرفه جويي در هزينه ها، همزمان ساماندهي درامدهاي شهرداري وبكار گيري پرسنل زحمتكش باعث شد اين حجم كار با قيمتي بسيار ارزان دنبال شود و ما قادر شويم محدوده كارگاههايمان را در تعداد بيشتري از معابر گسترش دهيم .
هدف ما برگزاري جشن "پايان كوچه هاي خاكي شهر " در يكسال اينده بود كه اميدوارم اين مهم با جديت دنبال گردد .

7 - از جمله معضلات مهم شهر كه بايد با همكاري شما مردم شريف جبران گردد ، پايان دادن به ساخت وسازها به شيوه هاي گذشته و روي آوردن به شيوه هاي جديد و رعايت الزامات عمومي ساختمان سازي و مقررات ملي ساختمان است. رعايت اين موارد و مقررات طرح تفصيلي شهر در كوتاه مدت علاوه برزيبايي شهر، استحكام و ايمني را به ارمغان خواهد آورد .
متاسفانه ساخت و ساز به دليل عدم استقرار سازمان نظام مهندسي و فقدان نهادهاي كنترلي لازم با وضعيت غم انگيزي دنبال ميگردد .
تلاشهاي اينجانب جهت استقرار سازمان حتي با دعوت رياست محترم سازمان ومعاونين ايشان به شهر، به نتيجه دلخواه منجر نشد لذا اميد است با استقرار شوراي پنجم اين مهم ، انجام پذيرد .
 ٨ - پرونده هاي حقوقي شهرداري نيز پيگيريها وحساسيت هاي فراوان داشت و جهت عدم تضييع حقوق مان هرگز از آنها غافل نبوديم .همچنين حل و فصل موارد اختلافي با ساير دستگاهها وإدارات همواره مد نظر بود . كه بعنوان مثال تعامل و همكاري مشترك باجمعيت هلال احمر استان و رفع اختلاف چند ساله ، در خصوص بازار ماهي از آن جمله بود .

٩ - متاسفانه در اين دوره حوادث تلخي را هم درشهر شاهد بوديم كه بارندگي هاي سيل آساي اواخر بهمن ماه وحادثه طغيان اب دريا در پايان اسفندماه از ان جمله بود . اما عملكرد پرسنل زحمتكش شهرداري در هر دو حادثه توأم با إيثار و تلاش فراوان بود . ساماندهي بلوار ساحلي بلافاصله بعد از حادثه در كمتر از ١٢ ساعت و برقراري روشنايي مسير يك شب بعد از حادثه ظرفيت و توانايي اين پرسنل را به إثبات رساند . اگر چه درگذشت شهروندان شريف دراين حادثه غمبار و غير قابل جبران بود .

در پايان لازم مي بينم تشكر نمايم از همه عزيزاني كه در اين مدت با من همكاري نزديك و صميمانه داشتند ؛ استاندار ساعي و تلاشكراستان جناب دكترسالاري ،معاونين استاندار، مديران ستادي استانداري، اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر كه همواره كنار اينجانب حضور داشتند و مشاوراني امين و دلسوز بودند ، فرماندار مردمي ، ساعي و زحمتكش شهرستان جناب اقاي اعتماد ، امام جمعه شريف، مهربان و بزرگوار شهر حجه الاسلام و المسلمين حسيني ، رياست محترم ادارات شهرستان و پرسنل شريف انها ، بزرگان و معتمدين شهر كه همواره همراهاني امين و مشاوراني دلسوز بودند و در پايان از همكاران عزيز خودم در شهرداري بندر دير صميمانه سپاسگزاري مي نمايم . همچنين براي اعضاي محترم شوراي اسلامي دورپنجم و شهردار جديد ارزوي توفيق و سربلندي مي نمايم. 
در پايان رشته كلام را با ياد روزهاي خوب سپري شده در کنار شما مردم شريف شهر با شعري از حضرت مولانا به پايان مي برم :

در غم ما روزها بیگاه شد
روزها با سوزها همراه شد
روزها گر رفت گو رو باک نیست
تو بمان ای آنکه چون تو پاک نیست

بازگشت