رئیس شورای اسلامی شهردیّر با انتقاد شدید از عدم توجه کافی به بندردیّر گفت: می گویند استان بوشهر در کشور دیده نمی شود ما می گوییم به هر اندازه که بوشهر در کشور دیده نمی شود چندین برابر آن بندردیّر در استان بوشهر دیده نمی شود/برای یک دهکده ی گردشگری در بوشهر 170 میلیارد تومان بودجه میگذارند ...
11 اردیبهشت 1395

کسبه و بازاریان دیری به دلیل آنچه عدم همراهی مسئولین در ساماندهی و تعیین تکلیف وضعیت ته لنجی برشمردند با تعطیلی مغازه های خود در مقابل فرمانداری و گمرک دیّر تجمع کردند/یکی از مغازه داران دیّری در این خصوص به دیّرنیوز می گوید: وقتی رهبر معظم انقلاب می گوید قاچاق را نه در کوله باری و بارهای کم بلکه در قاچاق های تیمی و کانتینتری می داند در تعجبیم چرا مسئولان ته لنجی را که با معیشت مردم در ارتباط است با قاچاق یکی برمی شمرند.

10 اردیبهشت 1395

رئیس شورای اسلامی شهردیّر با انتقاد شدید از عدم توجه کافی به بندردیّر گفت: می گویند استان بوشهر در کشور دیده نمی شود ما می گوییم به هر اندازه که بوشهر در کشور دیده نمی شود چندین برابر آن بندردیّر در استان بوشهر دیده نمی شود/برای یک دهکده ی گردشگری در بوشهر 170 میلیارد تومان بودجه میگذارند بعد شهری مثل دیّر برای یک پارک کوچه لنگ دومیلیارد تومان است

9 اردیبهشت 1395

عضو شوراي اسلامي شهر دير همزمان با 9 ارديبهشت ماه (روز شوراها) در گفتگو با پايگاه خبري بندردير(ديرنيوز) با اشاره به وضعيت عملكردي شوراي اسلامي شهر دير در خصوص مهمترين مشكل توسعه و اجراي مطلوب فعاليتهاي شهري در بزرگترين بندرصيادي كشور گفت؛پرونده هاي قضايي و طلبكاران مهمترين عامل بازدارندگي توسعه بندردير است كه اينروزها مشكل ساز شده است.

7 اردیبهشت 1395

بندر «بتانه» در استان بوشهر و در مرکز شهرستان «دَیِر»، قرار دارد، بندری که حرف و حدیث پشت‌ سرش زیاد است و چشم‌های طمع‌ زیادی به آن دوخته شده است./بندر «بتانه» را یک بندرگاه مهم پارسی می‌داند که نقش پررنگی در مبادلات تجاری بین جهان شرق و غرب دارد و ادامه می‌دهد: ایرانیان در طول تاریخ همواره از طریق مبادلات بازرگانی نقش مهمی در تجارت جهانی بین غرب و شرق داشته‌اند که این نقش از طریق مراکز و بنادر تجاری انجام می‌شده است.

6 اردیبهشت 1395

آمار رسمي ثبت و احوال استان بوشهر نشان از ثبت فقط 5 طلاق در شهرستان دير مي دهد./اين آمار در حالي رسما از سوي ثبت و احوال استان بوشهر منتشر شده است كه چندي پيش در راستاي برنامه اي ساماندهي شده و با هدف تخريب وجهه عمومي شهرستان دير خبري در شبكه هاي مجازي استان پيچيده و منتشر شده بود كه شهرستان دير در حوزه طلاق مقام اول استان را كسب كرده است.

4 اردیبهشت 1395

براساس آنچه استاندار بوشهر مي گويد تا كنون قريب به 89 درصد پروژه هاي عمراني  استان بوشهر پايان يافته است سئوالي كه اينجا مطرح مي شود آيا اين 11درصد باقيمانده مربوط به پروژه هاي بيمارستان دير،بزرگراه دير-بوشهر،استخر ورزشي دير،ايستگاه و منبع ذخيره آب دير و يا ساير پروژهه اي شهرستان دير مي باشد كه اگر اينگونه باشد بايد شهرستان دير را جزيي تفكيك شده از استان بوشهر به حساب آورد.

4 اردیبهشت 1395

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: برای فراهم کردن محیطی امن و بدون استرس برای ورود و تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها به جزیره "ام‌الگرم" و "نخیلو" در استان بوشهر ورود به این جزایر بدون هماهنگی ممنوع است./ با همکاری انجمن‌های حافظان‌مند بردخون و طرح سرزمین دوره آشنایی با روش‌های حفاظت از گونه‌های جانوری و پاکسازی جزیره ام‌الگرم که مامنی برای تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های دریایی است انجام شد.

4 اردیبهشت 1395

امام جمعه بندردير به حذف ته لنجي(كالاي همراه ملوان) از سوي گمرگ واكنش نشان داد و خواستار پيگيري اين مسئله از سوي مسولان شد./با ساماندهي ته لنجي و برخورد با عوامل سودجو هيچ مخالفتي نداريم اما بايد قانونمند شود و با ارسال چند عكس و فيلم از بار ته لنجي، حذف آن كار درستي نيست.

31 فروردین 1395

آيا با تعطيلي ته لنجي گره ای از مشکلات مردم باز می شود یا مشکلی بر مشکلات افزوده می گردد؟ نگران بيكاري بيشتر باید بود یا افزایش ناهنجارهاي اجتماعي؟!
بي شك هيچ كس مخالف مبارزه با قاچاق كالا نيست اما سهيمه ته لنجي كه در كنترل دولت است و كمترين ارفاق به مردم مرزنشين بوده، در صورت نظارت دقیق كاملا با مقوله قاچاق كالا فرق دارد و قانون نيز درباره ته لنجی کاملا شفاف است و نبايد آن را با مقوله قاچاق اشتباه گرفت.

30 فروردین 1395

اگر چه انتخاب معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری از حق مسلم فرماندار محترم جناب آقای اعتماد بشمار می رود اما این انتخاب مقداری هم به انتظار و توقع مردم نیزبرمی گردد که فردی در این پست باشد که شرایط ایده آل و مطلوبی داشته باشد. تجربه کاری،دوری از حاشیه سازی،مقبولیت مردمی،تواضع و فروتنی و آشنایی با مسائل و مشکلات مردم می توان از ویژگی های یک مدیر شایسته نام در پست معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری برد.

آخرین اخبار استان