شهردار بندردیّر در آخرین روز کاری خود با صدور پیامی به ارائه گزارش عملکرد خود پرداخت/ اول شهريور ماه بعد از ٢٢ ماه و سپري نمودن روزهاي خوب و خاطره انگيز ، ماموريت اينجانب در شهر نجيب شما به پايان رسيد ...
9 مرداد 1396

نماینده مردم دیر،کنگان،جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به مدیرعامل پتروشیمی کاوه دیر از این پتروشیمی بابت اقدامات اخیر این شرکت مبنی بر تخلیه فاضلاب و پسماندهای این پتروشیمی در آب های خلیج فارس توضیح خواست .

5 مرداد 1396

طرحی که علیرغم هشدارهای فعالان محیط زیست با لابی های قدرتمند مالکین این شرکت و حمایت های استانداری و با توجیه اشتغالزایی برای جوانان بومی شهر دیر و روستای الی و شهر بردستان و دیگر جوانان شهرستان دیر وتعهد انجام خدمات زیربنایی در شهر دیر عملیات اجرایی خود را آغاز نمود ولی در کمال تاسف نه تنها به تعهدات خود در زمینه انجام خدمات زیربنایی و اشتغال پایدار جوانان بومی عمل نکرد بلکه هر روز شاهد صدمات جبران ناپذیر در محیط زیست و آبزیان منطقه هستیم

1 مرداد 1396

بخشدار سابق دير در خاطرات خود از احتمال اينكه پالايشگاه هاي نفت و گازي مي توانست بجاي عسلويه در دير باشد سخن مي گويد./ در پی یافتن ساحلی با زمین‌ مقاوم هستیم برای ساختن پالایشگاه گاز طبیعی و احداث تاسیسات بندری. نقشه‌ی همراهش روی میز پهن کرد. نقاطی را نشان داد. با گرفتن اطلاعاتی از شیخ‌احمد یک‌ساعتی بهمراه آمریکائیان بر فراز منطقه پرواز کردیم. منطقهِ‌ی ‌عسلویه را پسندید.

1 مرداد 1396

شهردار بندردیّر گفت: میدان میوه و تره‌بار فعلی دیّر در شأن مردم این شهر نیست و به زودی در شهریور ماه امسال شاهد افتتاح و بهره‌برداری از میدان جدید میوه و تره‌بار خواهیم بود.

1 مرداد 1396

شيخ طالب عاشوري عضو دوره چهارم شوراي اسلامي شهر دير با اعتراض به مطرح شدن مبحث انتقال اداره راه‏ ‏، مسكن و شهرسازي شهرستان دير به شهرستان مجاور مي گويد: راه ، مسكن و شهرسازي مناسب نداريم مي توانيم اداره اش را كه داشته باشيم.

28 تیر 1396

از تمام عوارض پرداختي از ناحيه درآمدهاي مالياتي استان بوشهر فقط 2/5 از كل پرداختي ها به استان بوشهر به شهرستان دير اختصاص يافته است/طبق گفته مديركل امورمالياتي استان از 358 ميليارد توماني كه به شهرداريها و دهياري هاي استان بوشهر پرداخت شده است سهم شهرداري ها و دهياري هاي شهرستان دير از اين مبلغ فقط 9 ميليارد تومان بوده است.!!! 

28 تیر 1396

صیادان دیری در 2 ماه گذشته 501 تن ماهی یال اسبی صید کردند که این صید در محدوده صید گاهی آبهای شهرستان دیر صورت گرفته است./صید ماهیان یال اسبی از خرداد ماه  سال جاری با فعالیت 11 کشتی صیادی  آغاز شده است.

26 تیر 1396

مدیر کمیته امداد دیّر گفت: در حال حاضر 707 حامی از کودکان یتیم و محسنین این نهاد حمایت می کنند که از این تعداد 450 نفر در سال جاری جذب شده اند.

26 تیر 1396

معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه مردم استان بوشهر همواره چه پيش از انقلاب و چه پس از انقلاب اسلامي براي حفظ عزت ايران ايستادگي كرده اند، گفت: مردم اين استان در همه مقاطع حضور به موقع داشته و قوت قلب براي كشور بوده اند و در انتخابات اخير رياست جمهوري نيز با رأي بالا و آگاهانه به دكتر روحاني نقش خود را ايفا كردند.

11 تیر 1396

نماینده مردم در مناطق جنوب استان بوشهر در مجلس گفت: با الحاق پنج فاز افتتاح شده گازی به شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در این صنایع افزایش می‌یابد./ سکینه الماسی ظهر امروز در نشست با کشاورزان منطقه آبدان شهرستان دیر با بیان اینکه گا‌م‌های خوبی در حوزه اشتغال استان بوشهر برداشته شده است اظهار داشت: در نخستین گام اصلاح و اجرای ماده 47 قانون برنامه ششم توسعه  پیگیری شد که این قانون در جذب نیروهای بومی در صنایع منطقه تاکید شده است.

آخرین اخبار استان