در ماجرای لنج یاقوت با 8 سرنشین که اواسط آذرماه در مطاف غرق شد، اتاق کنترل اداره بندر بوشهر در واکنش به درخواست کمک دریانوردان اعلام می‌کند موقعیت این حادثه در محدوده‌ عملیات اداره بندر دیر می‌باشد، آن‌هم درحالی‌که بر اساس بعضی شنیده‌ها بی‌سیم اتاق کنترل ...
28 تیر 1396

صیادان دیری در 2 ماه گذشته 501 تن ماهی یال اسبی صید کردند که این صید در محدوده صید گاهی آبهای شهرستان دیر صورت گرفته است./صید ماهیان یال اسبی از خرداد ماه  سال جاری با فعالیت 11 کشتی صیادی  آغاز شده است.

26 تیر 1396

مدیر کمیته امداد دیّر گفت: در حال حاضر 707 حامی از کودکان یتیم و محسنین این نهاد حمایت می کنند که از این تعداد 450 نفر در سال جاری جذب شده اند.

26 تیر 1396

معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه مردم استان بوشهر همواره چه پيش از انقلاب و چه پس از انقلاب اسلامي براي حفظ عزت ايران ايستادگي كرده اند، گفت: مردم اين استان در همه مقاطع حضور به موقع داشته و قوت قلب براي كشور بوده اند و در انتخابات اخير رياست جمهوري نيز با رأي بالا و آگاهانه به دكتر روحاني نقش خود را ايفا كردند.

11 تیر 1396

نماینده مردم در مناطق جنوب استان بوشهر در مجلس گفت: با الحاق پنج فاز افتتاح شده گازی به شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در این صنایع افزایش می‌یابد./ سکینه الماسی ظهر امروز در نشست با کشاورزان منطقه آبدان شهرستان دیر با بیان اینکه گا‌م‌های خوبی در حوزه اشتغال استان بوشهر برداشته شده است اظهار داشت: در نخستین گام اصلاح و اجرای ماده 47 قانون برنامه ششم توسعه  پیگیری شد که این قانون در جذب نیروهای بومی در صنایع منطقه تاکید شده است.

31 خرداد 1396

امام جمعه دير در جلسه هماهنگی راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: انتظار است وحدت، همدلی و یکپارچگی صفوف مردم در روز قدس به یاد آنچه حضرت امام(ره) پایه‌گذاری کردند را مشاهده کنیم و بتوانیم با تبعیت از ولی فقیه خود مقام معظم رهبری آرمان‌های امام(ره) را بیش از پیش به جلو ببریم.

20 خرداد 1396

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیر ضمن اعلام انزجار و محکوم کردن حرکت شوم تروریستی در حرم امام (ره) و مجلس شورای اسلامی افزود: این حادثه نشان از کینه استکبار به ملت قهرمان ایران است./حجت الاسلام حسینی در ارتباط با سند 2030 یونسکو ( سازمان علمی فرهنگی سازمان ملل متحد) بیان کرد: اجرای این سند ضربه به استقلال فرهنگی کشور است و سند نظام آموزشی را باید خودمان بنویسیم و در این زمینه نیازی به دیگران نداریم. 

20 خرداد 1396

فرماندار شهرستان دير از آمادگي تجهيزات بندري و تجاري بندر دير جهت صادرات محصولات غذايي،مواد معدني و ساير محصولات صادراتي به كشورهاي حاشيه ي خليج فارس خصوصاَ‌ قطر خبر داد/ كمترين مسافت دريايي در بين بنادر ايراني با قطر (بندر دير كمترين مسافت دريايي با دوحه در قطر)،ظرفيت پهلوگيري انواع شناورهاي بزرگ و كوچك دريايي(دوبه،بارچ،لنديگراف) در اسكله دير، داشتن تجهيزات جابجايي كانتينر و دارا بودن انبارسرپوشيده در اين بندر  از مهمترين پتانسيل هاي مثبت بندردير جهت صادرات محصولات به قطر محسوب مي شود.

20 خرداد 1396

شب پانزدهم ماه رمضان برای بچه های جنوب استان بوشهر از جمله بندر دير با یک خاطره همراه است و در این شب  مراسم گرگشو برگزار می کنند.قدیمی های بندر معتقدند  بخششی که در این شب صورت می گیرد، باعث افزایش رزق و روزی مردم می شود./شب پانزدهم بعد از افطاری سر وصدای بچه ها، کوچه های شهر را در بر می گیرد. آنها شادی کنان می دودند و در خانه ها را می کوبند و فریاد می زنند " گرگیشو گرگیشو ... سی فردشو دکله بشو"

9 خرداد 1396

فرماندارشهرستان دیّر گفت هیاتهای اجرایی و نظارت این شهرستان صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای دیر، بردستان، دوراهک، آبدان و بردخون را تایید کردند./شهرستانهای دیر از محدود شهرستانهای استان بود که برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بدون هرگونه حاشیه و اعتراض گسترده ای برگزار شده است./فرماندار شهرستان دیر و هیات های اجرایی و نظارت در برگزاری انتخابات باشکوه سربلند بودند.

7 خرداد 1396

عقیل عمرانی خو ، از جوانان و مدیران صنعت نفت و گاز طی حکمی به عنوان مدیر منابع انسانی بزرگترین فاز گازی پارس جنوبی منصوب شد.

آخرین اخبار استان