صفحه اصلي > خبر > طغیان رودخانه مند ، نابودی بخشی از مزارع گوجه فرنگی بردخون ، مسدود شدن راه ساحلی

طغیان رودخانه مند ، نابودی بخشی از مزارع گوجه فرنگی بردخون ، مسدود شدن راه ساحلی


14 بهمن 1389. نويسنده: .
محمود دهقان دقايقي پيش در حاشيه بازديد از رودخانه مند در بردخون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طغيان رودخانه مند، جاده ساحلي را مسدود كرده و خسارات فراواني به كشاورزان حاشيه آن وارد كرده است.
وي افزود: در پي بارندگيهاي چند روز اخير، رودخانه مند به مرور پر از آب شد و هر لحظه بر حجم آب ورودي به آن افزوده ميشود و هماكنون نيز آبنماي قسمت شمالي پل مند انباشته از آب شده است و عبور و مرور وسايل نقليه بسيار سخت و در برخي شرايط غيرممكن شده است.
سرپرست بخشداري بردخون خاطرنشان كرد: پيشبيني ميشود با توجه به بارندگيهاي پراكنده در استان فارس و ورود آب آنها به رودخانه كمكم ارتفاع آب به ميزان قابلتوجهي افزايش يابد.
دهقان تصريح كرد: افزايش حجم آب و خروج آن از رودخانه موجب بروز خسارات فراواني به مزارع گوجهفرنگي حاشيه رودخانه شده است به نحوي كه آب بيشتر سطح زمينهاي زراعي را فرا گرفته است و در حال پيشروي است و محصول گوجهفرنگي كشاورزان در اطراف رودخانه از 50 تا 100 درصد نابود شده است.
وي ادامه داد: پيشروي بيسابقه آب سبب شده كه وسايل زندگي كارگران و كشاورزان مهاجر كه در حاشيه مزارع خود ساكن بودند نيز در مسير آب قرار گيرد و نياز است كه نهادهاي امدادي به منظور كمك به اين افراد وارد عمل شوند.
اين مقام مسئول اضافه كرد: بخشداري بردخون با همكاري نهادها و ادارات بخش آماده هرگونه حادثه پيشبيني نشده است و موضوع به مسئولان ارشد شهرستان و استان گزارش شده و انتظار داريم مساعدت لازم صورت گيرد.
دهقان خاطرنشان كرد: در حال حاضر اوضاع تحت كنترل است و نيروهاي نظامي و انتظامي و مأموران راهداري اداره راه و ترابري شهرستان دير با اكيپ كامل در محل جاده ساحلي مستقر شدهاند و مانع عبور وسايل نقليه از اين مسير ميشوند و در مواقع اضطراي به ياري وسايلي كه از طغيان رودخانه بيخبرند ميشتابند و آنان را راهنمايي ميكنند.
پل مند از مشهورترين پلهاي منطقه بردخون و استان بوشهر است و در فاصله يك كيلومتري شمال روستاي شهنيا از توابع بخش بردخون قرار دارد و تعداد زيادي از مردم بخش بردخون در حاشيه اين رودخانه به كشاورزي مشغول هستند.

بازگشت